Корзина
183 отзыва
+380631439402
+380980601851
+380957137995
MedApparatura - медтехника низких цен в Украине

Дозиметр Радіаскан 701 (RadiaScan-701). Вимірювання радіаційної обстановки в місті Чорнобиль, ЧАЕС і Рудому лісі. Враження про роботу приладу.

Дозиметр Радіаскан 701 (RadiaScan-701). Вимірювання радіаційної обстановки в місті Чорнобиль, ЧАЕС і Рудому лісі. Враження про роботу приладу.

27.03.18

На прохання партнера, магазину по продажу дозиметричного обладнання http://www.medapparatura.in.ua  редакція chornobyl.in.ua провела польові випробування приладу для дослідження радіаційної обстановки безпосередньо на території Чорнобильської зони відчуження.

Для вивчення радіаційної обстановки безпосередньо був наданий індикатор радіоактивності RadiaScan – 701.

Дозиметр РадиаСкан
Використання приладу для вивчення радіаційної обстановки в місті Чорнобиль.

У травні-червні 2013 року RadiaScan – 701 досить інтенсивно використовувався у польових дослідженнях на території чорнобильської зони і даний текст – це виклад вражень автора про роботу приладу.
За правилами жанру тест дозиметра повинен рясніти термінами з дозиметрії, характеристик детектора, властивостей і особливостей радіаційного фону. Судячи з наявних в інтернеті тестів дозиметричного обладнання, які були вивчені перед написанням даного репортажу, класикою жанру вважається включити в опис роботи приладу кілька мудрих фраз, прикладом «Сигнали формуються за тривалістю та амплітудою, а потім обробляються мікропроцесорної схеми реєстрації, яка забезпечує автоматичну обробку і усереднення результатів вимірювань, і їх індикацію на кольоровому OLED дисплеї». Якщо вам дійсно цікаво пристрій приладу або, наприклад, цікавий діапазон вимірювань енергії фотонів, кількість порогів видачі сигналів тривоги, характеристика споживаного струму – то краще завантажити керівництво про роботу з дозиметром від виробника і вникнути в його сухі цифри.
Ми ж просто розповімо ніж цей побутовий прилад сподобався і чим він не сподобався при використанні його в чорнобильському побуті.

чорнобиль фото
Вимірювання радіаційної обстановки біля експозиції робототехніки в місті Чорнобиль

дозиметр
РадиаСкан-701 і смартфон (для масштабу). Вимірювання проводяться в центральній частині зони відчуження біля ЧАЕС. Радіаційний фон вимірюється безпосередньо в кабіні автомобіля.

Зовнішній вигляд приладу говорить сам за себе – білий зручний корпус, компактний, легкий. Одним словом портативний побутовий прилад, який легко поміщається в будь-якій кишені, будь-то штани, сорочка або куртка.
Основною перевагою RadiaScan-701, який відразу відзначаєш при першому знайомстві з приладом – це досить великий, кольоровий OLED дисплей. Компонування відображаються на дисплеї параметрів зрозуміла для розуміння, що дуже полегшує, як вивчення функціональних особливостей приладу, так і подальшу роботу по вивченню радіаційного фону або пошуку забруднень.
Важливим моментом у роботі дисплея приладу при частому використанні приладу, є те, що в залежності від радіаційних умов індикація значень радіаційного фону змінює свій колір. При використанні приладу у чорнобильській зоні та частого переміщення між відносно благополучними ділянками і ділянками з високими рівнями (більше 100 – 200 мкР/год) виявилося зручним спостерігати не за самим показанням приладу, спостерігати за кольором значень на дисплеї. Це здається дрібницею, але коли цілий день тільки й доводиться, що вникати в цифри (звукову подачу сигналу відключаємо відразу — набридає за перші 20 хвилин роботи), додаткова можливість спостерігати за змінами фону за кольором виявляється досить зручною.
Крім того, на дисплей виводяться всі свідчення в роботі приладу – рівень заряду батарей, час, гучність і т. д.
На жаль, за таку зручність доводиться платити – прилад споживає багато енергії. У безперервному режимі роботи він може пропрацювати не більше десяти годин. Про ненажерливості OLED дисплея згадуєш вже через годину роботи приладу індикатор заряду енергії сигналізує про це, до речі, теж змінюючи колір.
Крім дисплея, на який виводяться всі дані про режим роботи приладу, існують ще кнопкова система управління, яка являє собою шість опуклостей в нижній частині лицьової сторони індикатора радіоактивності.
По нанесеним позначень і функціональним завданням управління приладу подібно пульта телевізора. Оскільки телевізори без пульта сьогодні можна знайти хіба що в музеї, не буде перебільшенням фраза про те, що «при бажанні, з цим приладом впорається будь».
Це дійсно так. При натисканні кнопки «Меню» з'являються піктограми всіх можливих вимірів на даному приладі. Ви можете вимірювати гамма-фон, або оцінювати потоки бета-частинок, або ж можете провести вимірювання сумнівних продуктів харчування на предмет радіоактивного забруднення. Не будемо зараз вдаватися в опис того ЯК ПРОВОДИТИ ВИМІРЮВАННЯ – купуючи дозиметр ви отримаєте спеціальний посібник, в якому за-ша-го-у описана послідовність проведення вимірювань за допомогою RadiaScan-701.
Тільки порекомендуємо, при вимірюванні радіаційного фону переключіть одиниці вимірювань з Зівертів на Рентгени. Чому? Тому, що практично у всіх науково-популярних джерелах про радіоактивність навколишнього середовища (включаючи місцеві газети) для опису радіаційної обстановки використовується одиниця вимірювання мкР/год (микрорентгены в годину). Вам просто зручніше буде розібратися і порівняти результати отримані з офіційними даними, публікуються місцевими дозиметрическими службами.
На закінчення хотілося б побажати виробнику, який розробив досить практичний прилад для побутового використання населенням, укомплектувати прилад зручною ручкою для носіння. Хоча відзначимо, що спеціальне вушко для кріплення ручки на приладі є, а це значить, що компанія «АнгиоСкан» (виробник приладів серії RadioScan) на правильному шляху до серця споживача.Купить Дозиметр РадиаСкан 701 

Купить Дозиметр РадиаСкан 701 

Купить Дозиметр РадиаСкан 701